Na co zwrócić uwagę w pielęgnacji skóry jesienią i zimą

przez agnieszka
Odsłony: 2022

Nie ma osoby zajmującej się kosmetologią, która nie stwierdziłaby: jesień i zima jest świetnym czasem na regenerację skóry. Chwytamy zatem za zabiegi i kosmetyki z kwasami, retinolem i innymi regenerującymi składnikami. Czy czasem jednak w ferworze regeneracji nie zapominamy o czymś? Sprawdź czy zadbałaś o swoję skórę w każdym aspekcie

Czytaj więcej

Świadoma i skuteczna pielęgnacja skóry

przez agnieszka
Odsłony: 1164

W ciągu ostatniego roku rozmawiałam indywidualnie z kilkoma setkami kobiet o ich skórze, oczekiwaniach, problemach. Dodatkowo ponad 2000 kobiet w grupie – to w sumie dość duża baza porównawcza.

Prawie wszystkie mówiły o tym, że chciałyby móc nakładać makijaż kiedy chcą, a nie kiedy muszą. Ponadto pojawiło się zdanie: chciałabym wiedzieć jak skutecznie pielęgnować swoją skórę. Jesteśmy kobietami, chcemy cieszyć się naszą skórą, móc pokazywać nasze prawdziwe piękno – mieć wybór kiedy używamy makijażu i nie wstydzimy się wyjść z domu bez niego, a kiedy nakładamy go, by nasze naturalne piękno podkreślić.

Od 3 lat uczę kobiety jak skutecznie pielęgnować skórę. Widzę cały czas, że niezależnie od tego, jak często pewne tematy będę powtarzała, będą one ciągle wracały. Potrzebne są zarownow artykuły jak i filmy przypominające jak to zrobić. Dlatego po intensywnym roku konsultacji otwieram raz jeszcze temat: JAK SKUTECZNIE I ŚWIADOMIE PIELĘGNOWAĆ SKÓRĘ. I kiedy zastanawiałam się jak do tematu podejść usłyszałam od mojej klientki, która przyszła na drugą wizytę ustawić pielęgnację zimową: to nie tylko kwestia tego, że po raz pierwszy, odkąd pamiętam, na czole nie mam krostek, ale ja mam teraz komfort psychiczny, mam kosmetyki, które działają, ufam Ci i nie czuję potrzeby kombinowania.

I to chyba najlepiej opisuje świadomą pielęgnację. Myślisz, "no dobra ale jak to zrobić"? Już odpowiadam.

Czytaj więcej

Regeneracja skóry: jak to zrobić?

przez agnieszka
Odsłony: 1442

Przed nami jeszcze miesiąc kalendarzowego lata, choć jesień zaczyna już zaglądać do naszych okien i mimo, że nie chcemy o niej myśleć, to jest to ta pora roku, która dla skóry oznacza regenerację i różnego rodzaju mocniejsze zabiegi pielęgnacyjne. Warto już teraz zastanowić się, jak do tego tematu podejdziesz, żebyś była zadowolona ze skuteczności swoich działań i zobaczyła na skórze efekty.  

Zacznijmy zatem od tego, czym jest regeneracja, jak regenerować skórę, czym regenerować skórę i czy warto na ślepo podążać za trendami, które tej jesieni mogą nam się pojawić.

Czytaj więcej